Johan Cruijff ArenA

De ArenA door de ogen van een Steward: Jeffrey

De ArenA door de ogen van een Steward: Jeffrey
Bij de Johan Cruijff ArenA werken mensen met bijzondere verhalen, allemaal komen ze naar het stadion om hun steentje bij te dragen. In deze blog geeft steward Jeffrey een kijkje achter de schermen van de ArenA.

Bij elke wedstrijd, elk event en concert staat de ArenA vol met stewards en hostessen. Zonder hen zouden al deze bijzondere dagen niet kunnen plaatsvinden. Eén van onze stewards is Jeffrey, assistent van sector E, en hij begint zijn vierde jaar als steward bij de ArenA. De Amsterdammer heeft naast zijn werkzaamheden als steward doordeweeks elders een kantoorbaan in sales en business development.

Ik vind het leuk om met mensen te werken, gastvrij te zijn en mensen een leuke tijd te bezorgen.

— Jeffrey

Het begin

Voor Jeffrey is het zijn van steward een bijbaan voor de kantoorbaan. Na een bezoek aan Ajax.nl kwam hij erachter dat Triple A – een samenwerking van de Johan Cruijff ArenA en Ajax – nieuwe stewards zocht. Op deze vacature had hij gereageerd, het sollicitatieproces verliep via Randstad en na een training van 15 uur mocht Jeffrey meteen aan de slag in het stadion. ‘Veel is learning by doing. De basistraining waar je uitleg krijgt over het stadion, het steward zijn en wat erbij komt kijken, is een begin. Op wedstrijddagen is het toch anders en moet je het gewoon doen. Je komt op diverse posities te staan, op een vakopgang, bij een nooduitgang, bij de ingang om de kaartjes te scannen en te controleren. Dat kan heel divers zijn gedurende een dienst die je werkt. We zijn met een mooi team en alle collega’s zijn behulpzaam en leggen je graag uit als je iets niet weet om ervoor te zorgen dat we de bezoekers een mooie middag, avond of dag kunnen bezorgen.’

Aan de slag

Voor Jeffrey begint een dag bij de ArenA altijd op een ander tijdstip, afhankelijk van hoe laat de wedstrijd of het event van start gaat. Jeffrey geeft samen met zijn team een briefing aan alle stewards, event hosts en hostessen. Hierna gaat iedereen naar hun positie en begint beneden bij de hoofdingang de ticket controle en bij diverse zalen op sector E zijn ontvangsten. Zodra alle gasten binnen zijn houdt Jeffrey samen met zijn team in de gaten hoe de dag verder gaat. ‘We kijken overal wat er speelt. Hoe de supporters reageren, hoe de wedstrijd verloopt, enzovoort. Tien minuten voor de rust moeten we de zalen weer bemannen, zodat we kunnen controleren of de juiste mensen hier weer naar binnen gaan.’

Spanning

De stewards van de ArenA zorgen voor mooie en veilige ervaringen bij alle thuiswedstrijden van Ajax en het Nederlands Elftal. Tijdens een Europese wedstrijd als Ajax tegen Union Berlin merkt Jeffrey dat de sfeer vaak anders is in het stadion dan bij een Eredivisiewedstrijd. ‘De Europese wedstrijd heeft iets meer spanning, de sfeer is iets meer beladen. Er staat iets op het spel. Dat merk je in het stadion en vooraf wanneer mensen naar het stadion toe gaan. Collega’s van mijn andere werk die erover praten. Dat is gewoon waar het over gaat. Dat soort gesprekken zijn heel erg leuk.’

Bij het werk tijdens Europese wedstrijden komt er daarbij nog iets meer kijken dan alleen spanning. ‘Bij een Europese wedstrijd hebben we te maken met andere accreditaties voor de pers, bezoekende ploeg, begeleiders enzovoorts. Dan is het extra opletten dat iedereen de goede accreditatie heeft omdat de UEFA ook nog haar eigen wedstrijd accreditatie uitgeeft aan genodigden. Hier zijn we dan extra alert op, omdat er ook nog wel eens mensen zonder kaartje zijn die met een ‘verkeerde accreditatie’ toch binnen proberen te komen.’ Dit laatste gebeurde tijdens de wedstrijd van Ajax tegen Union Berlin. ‘Wij spraken de persoon aan en riepen collega’s erbij om het verder op te pakken.’

We zijn een onderdeel van een heel groot geheel.

— Jeffrey

Afwisseling

Naast de wedstrijden van Ajax en het Nederlands elftal staat Jeffrey met zijn team ook tijdens concerten en business events in de ArenA. Jeffrey was aan het werk tijdens optredens van onder andere de Rolling Stones, Ed Sheeran en De Toppers. ‘We hebben aankomende zomer een goed gevulde agenda met evenementen van grote wereldsterren zoals Bruce Springsteen, Harry Styles, the Weeknd, Beyoncé, Metallica en Coldplay. We zijn een belangrijk onderdeel van een groot geheel, zonder de stewards en hostessen is het heel lastig om zulke events te organiseren.’ Bij de business events zijn de stewards en hosts ook zeker niet te missen. ‘Dan zorgen we dat alles goed verloopt en zijn we ondersteunend richting de organisatie die een evenement organiseert, om hun gasten of hun personeel goed te kunnen begeleiden.’

Servicegericht

Jeffrey vindt de servicegerichtheid van het werk één van de mooie elementen ervan. ‘Wij willen met ons team onze servicegerichtheid richting de bezoekers uitstralen, openstaan om ze te helpen en ze een fijn event of fijne wedstrijd te kunnen laten beleven. Je krijgt daarbij een stukje herkenbaarheid bij de vaste bezoekers. Die voelen zich gezien, gewaardeerd, willen soms wat aan je kwijt. Dan zeggen ze ‘Nou bedankt, man!’ en ‘Tot de volgende keer!’

We zijn open naar elkaar.

— Jeffrey

Diversiteit

Het diverse team aan medewerkers is volgens Jeffrey een reden waarom het team goed samenwerkt. ‘Ons team bestaat uit een mooie groep mensen, uit verschillende leeftijdsgroepen en van diverse achtergronden. Op deze manier zijn we een goede weerspiegeling van de maatschappij, en daarom werkt het volgens mij ook zo goed. We zijn open naar elkaar.’ Er zijn volgens Jeffrey ook genoeg verschillende redenen waarom mensen een steward worden. ‘Je hoeft geen fan te zijn van voetbal. Je kan het doen voor het stadion, of omdat het werk je aanspreekt, het contact met mensen. Je wordt vanzelf erin meegezogen.’

Pluspunten

Jeffrey benoemt de afwisseling tussen voetbal, concerten en business events als één van de pluspunten aan zijn bijbaan als steward. ‘Het is een leuke bijbaan. In al het werk wat ik heb gedaan heb ik het connecten met de mensen, het helpen, servicegericht zijn en het helpen met een leuke ervaring, het leukste gevonden. Dat kan allemaal hier. Dat je een leuk team hebt maakt het nog leuker. En dat het in het mooiste stadion is en bij een club waar ik fan van ben, zijn alleen maar pluspunten.’

Ambities

Na drie mooie jaren bij de ArenA is Jeffrey nog lang niet van plan om te stoppen met de bijbaan. Hij hoopt zelfs nog door te groeien naar een hogere functie. ‘Ik wil zeker nog een keer hoofdsteward worden, het liefst op de sector waar ik nu werk.’ Daarbij heeft hij nog een andere hoop voor de toekomst. ‘Ik hoop nog dat we in het team deze energie blijven behouden en dat we mooie evenementen mogen draaien deze zomer, en nieuwe leuke collega’s mogen toevoegen aan het team. Want het is echt heel leuk werk. Soms vragen mensen zich af of je de wedstrijd wel kan zien, soms kan dat wel een moment, maar je bent er hoofdzakelijk voor het begeleiden en ondersteunen van een goed verloop van het evenement.’

Op zoek naar iets extra's?

Ben jij enthousiast geworden van het verhaal van Jeffrey? Volg onderstaande button naar de website van Randstad om te solliciteren op de functie van steward of host(ess)! Mail voor vragen naar arena@nl.randstad.com.

De Johan Cruijff ArenA is altijd in beweging

Dit speelt er nog meer